Dopisy Adélce

2015

Narodila se nám holčička. Je to moc hodné miminko. Vše je, jak má být. Užívám si každou chvilku s tebou. Řekla bych, že už od narození máš v sobě dar dělat lidem okolo sebe radost. Ve všem se moc snažíš a vše tě zajímá.

 

2016

Úsměv. Každý tvůj úsměv si musíme zasloužit. Nikomu ho nedáš jen tak. Vše tě zajímá a vše ti vysvětluji. Nerada se chováš, mazlíš a vyžaduješ svůj prostor. Respektuji to. Nebaví tě řízená zábava mateřských center. Máš na ni svůj názor.

Vše potřebuješ vysvětlit. Všemu chceš rozumět a pochopit to. Teprve potom jsi spokojená.

Tatínek jezdí často pracovně pryč. Špatně to snášíš. Já taky, ale spolu to zvládáme. Jsme si oporou navzájem.

 

2017

Tento rok je hodně náročný. Čekám miminko a do toho se staví. Táta jezdí pořád pryč, a tak je to teď na nás. Chápeš to. Se vším mi moc pomáháš. Koncem léta už jsme obě moc unavené. Hlásíme společně stopku. Tatínek přestává jezdit do zahraničí. Je tady a my jsme spokojené. Užíváme si a hodně se smějeme. Máš brášku. Líbí se ti, ale štve tě, protože pořád spí.

Tento rok byl hodně náročný a já ti děkuji za tvé pochopení, trpělivost a toleranci. Děkuji.

 

2018

Je to jiné. Samá změna. Máš bratříčka. Pořádně tě rozčiluje. Vše ti bere a vše chce. Všude se dostane a vše ho zajímá. Musím říct, že z větší části to zvládáš dobře. Tváříš se, že to malé klubíčko, se tě vůbec netýká. Jen občas, když to nikdo nevidí, jdeš k němu a lehce ho pohladíš a políbíš na čelíčko. Hlavně aby to nikdo neviděl.

Nic neříkám a respektuji to. Dělám, že to nevidím. Jsou to jen vaše chvilky.

Chodí k nám hodně dětí a ty si to užíváš. Pořádáme spoustu akcí. Moc tě to baví.

 

2019

Jsi skvělá holka. Fascinuješ mě každý den.

Jsi tak chytrá a laskavá. Vše zkoumáš a vše tě zajímá. Učíš mě všemu rozumět. Pořád se ptáš.

Tento rok začal ve znamení aut, závodů a her. Potom si najednou a bez varování začala být slečna. Najednou se svět změnil a vše jsme začaly mít růžové. Lakování nehtů, česání, sponečky, šatičky a dívčí chichotání. To vše jsme spolu začaly objevovat. Náš dívčí svět.

Jen tajně říkám, že se mi růžová barva nikdy nelíbila. Jenže teď jsi to změnila. Miluji růžovou barvu a třpytky jsou fajn. Třpytky, které potom nemůžu dostat z postele.

Miluji naše tajemství a špitání. Miluji náš tajný dívčí svět.

Fascinuje mě, s jakou lehkostí se najednou proměníš v drsňačku, co leze po stromech a hraje si s roboty. Zároveň jsi růžovou princeznou, co tančí na louce s motýly.

Jsi dokonalá a já tě bezpodmínečně miluji.

 

mamka Míša

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.